تفاوت کولر و اسپليت چيست؟

 

استفاده از کولر گازي در اين زمان بسيار رايج شده است ، اما اگر تفاوتي بين کولر گازي و شکاف وجود داشته باشد ، آيا مسئله ديگري که هنوز براي استفاده از اين نوع خنک کننده به وجود مي آيد ، وجود دارد؟

 

اين مقاله توضيح مي دهد تفاوت بين اين دو پرداخت براي کساني که به استفاده از اين سيستم ها علاقه مند نيستند باعث ايجاد سردرگمي و اشتباه نمي شود.

کولر گازي اينورتر تي سي ال مدل TAC-??CHSA/XA??I

تفاوت کولر و اسپليت چيست؟

 

کولر گازي يا اسپليت

 

اگر مي خواهيد خيلي ساده توضيح دهيد ، بايد بگوييم کولر و اسپليت هر دو يکسان هستند.

 

اين بدان معناست که اسپليت همان کولر گازي است که از سيستمي مشابه کولرهاي گازي براي خنک سازي استفاده مي کند و در صورت استفاده جدي از آنها تفاوتي وجود ندارد.

 

اگر به ياد داشته باشيد ، هنگامي که افراد از سيستم هاي کولر آبي استفاده مي کنند ، فقط به دليل استفاده از آب در اين نوع کولر ، باعث مي شود کولر آبي ناميده شود و اکنون نيز به دليل کولرهاي گازي يا اسپليت است. آنها از گاز فشرده استفاده مي کنند. استفاده براي خنک کننده به عنوان تهويه هوا شناخته مي شود.

کولر گازي 12000 اينورتر هيونداي مدل HAC-1230 MINV

دليل اصلي اين تشبيه را بايد در زمينه ديگري بررسي کرد.

 

Split نام لاتين اين نوع کولر گازي است. در حقيقت ، در انگليسي ، کولر گازي به اسپليت معروف است ، در حالي که تعريف آن براي اولين بار در فارسي و در بين مردم تهويه هوا ناميده مي شود.

 

مسئله ديگر هر زمان که در مورد تعمير کولر گازي بحث مي شود ، ممکن است به دليل تعمير اسپليت باشد زيرا در هردو وجود ندارد.

 

در صورت نياز به تعمير اسپليت ، مي توانيد با مراجعه به مقاله کولر گازي و اطلاعات موجود در اين پست ، مشکل خود را برطرف کنيد.

 

کولر گازي اينورتر تي سي ال مدل TAC-18CHSA/XA81I

 

کولر گازي يا اسپليت

 

کولرها يا اسپليت ها مي توانند نوعي سيستم تهويه مطبوع باشند که گاز را به مايع تبديل مي کنند و مي توانند دوباره در گاز وجود داشته باشند ، زيرا اواپراتور صورت مي گيرد و آن را به داخل اتاق مي اندازد.

 

در انشعابات ، به دليل ترموستات ، استفاده از آن در صورت فشار خون بالا ، در صورت استفاده از فشار خون بالا ، باعث مي شود تا به طور خودکار و در درجه مورد نظر تنظيم شود ، به طوري که هر زمان ميزبان هواي خنک در آن فراهم شود اتاق ، کولر گازي يا فعاليت تقسيم خود را متوقف کنيد.

 

تفاوت کولر گازي و اسپليت چيست؟

 

پانل يا اسپليت کولر گازي

 

کولرهاي گازي يا اسپليت ها از دو قسمت تشکيل شده اند. پانل داخلي که در اتاق يا محيط زندگي و کار نصب مي شود و پانل خارجي که در محيط بيرون نصب مي شود.

 

چه نوع کولر گازي پنجره اي يا قابل حمل وجود دارد که يکپارچه باشد و فقط يک قسمت داشته باشد که در مقاله هاي مربوط به مزاياي کولر گازي قابل حمل و نصب کولر گازي پنجره اي توضيح داده شده است

کولر گازي اجنرال 30000 گريد B مدل ASGC30RWT.

 

درون پانل کولر گازي مجموعه اي از صفحات فلزي وجود دارد که به آنها باله مي گويند. اين ماده بسيار سرد است که به عنوان مبرد شناخته مي شود و از طريق اين فلزات حرکت مي کند.

 

هوا توسط اواپراتور به داخل کولر مکيده شده و در اطراف باله ها گردش مي کند و گرماي خود را از دست مي دهد.

 

اين بعد از خنک شدن دوباره خنک مي شود و باعث بالا رفتن دماي هوا و تبديل شدن به گاز مي شود. گاز تبديل شده به واحد خارجي ارسال مي شود و پس از عبور از کمپرسور ، فشار وارد مي شود و مجدداً با عبور از کندانسور ، دماي خود را از دست مي دهد و به شکل تبديل مي شود.

 

مرحله بعدي عبور از وسط لوله مويرگي و باز کردن فشار و فشار زيادي است تا در نهايت به اواپراتور منتقل مي شود تا محيط خنک شود.

 

همانطور که توضيح داده شد ، هنگامي که ترموستات عمليات خنک سازي را متوقف نمي کند ، يا اگر در حالت ساده اي باشد ، اين عمليات آزاد شدن کولر را متوقف مي کند يا تقسيم مي شود.

 

کولرهاي گازي يا انشعابات نيز بر خلاف نام آنها جريان حرارتي ايجاد مي کنند ، که اگر اين سيستم را داشته باشيد ، سيستم جداگانه اي را درون اين کولرها قرار مي دهد.

 

تفاوت کولر و اسپليت چيست؟

 

در نتيجه ، بايد بدانيد که استفاده از کلمه اسپليت و کولر در برخي ديگر از فروشگاه ها و مراکز جنبه تبليغاتي دارد ، زيرا اگر اين دو مورد وجود نداشته باشد ، در مورد اسپليت ، همان کولر يا همان عملکرد و انواع ديگر متفاوت است.

 

مسئله مهم ديگر کولرهاي گازي يا انشعابات نسل جديد به دليل استفاده از کمپرسورهاي پيشرفته ، برخلاف بعضي اوقات استفاده از برق ، باعث مصرف برق مي شود و تنها در صورت استفاده از کولر گازي کم مصرف به راحتي اگر از آنها براي کنترل و خنک سازي استفاده کنيد زياد. براي کولرهاي آبي يا کولرهاي ديگر مناسب است.