تفاوت کولر و اسپليت چيست؟


تفاوت کولر و اسپليت چيست؟

 

استفاده از کولر گازي در اين زمان بسيار رايج شده است ، اما اگر تفاوتي بين کولر گازي و شکاف وجود داشته باشد ، آيا مسئله ديگري که هنوز براي استفاده از اين نوع خنک کننده به وجود مي آيد ، وجود دارد؟

 

اين مقاله توضيح مي دهد تفاوت بين اين دو پرداخت براي کساني که به استفاده از اين سيستم ها علاقه مند نيستند باعث ايجاد سردرگمي و اشتباه نمي شود.

کولر گازي اينورتر تي سي ال مدل TAC-??CHSA/XA??I

تفاوت کولر و اسپليت چيست؟

 

کولر گازي يا اسپليت

 

اگر مي خواهيد خيلي ساده توضيح دهيد ، بايد بگوييم کولر و اسپليت هر دو يکسان هستند.

 

اين بدان معناست که اسپليت همان کولر گازي است که از سيستمي مشابه کولرهاي گازي براي خنک سازي استفاده مي کند و در صورت استفاده جدي از آنها تفاوتي وجود ندارد.

 

اگر به ياد داشته باشيد ، هنگامي که افراد از سيستم هاي کولر آبي استفاده مي کنند ، فقط به دليل استفاده از آب در اين نوع کولر ، باعث مي شود کولر آبي ناميده شود و اکنون نيز به دليل کولرهاي گازي يا اسپليت است. آنها از گاز فشرده استفاده مي کنند. استفاده براي خنک کننده به عنوان تهويه هوا شناخته مي شود.

کولر گازي 12000 اينورتر هيونداي مدل HAC-1230 MINV

دليل اصلي اين تشبيه را بايد در زمينه ديگري بررسي کرد.

 

Split نام لاتين اين نوع کولر گازي است. در حقيقت ، در انگليسي ، کولر گازي به اسپليت معروف است ، در حالي که تعريف آن براي اولين بار در فارسي و در بين مردم تهويه هوا ناميده مي شود.

 

مسئله ديگر هر زمان که در مورد تعمير کولر گازي بحث مي شود ، ممکن است به دليل تعمير اسپليت باشد زيرا در هردو وجود ندارد.

 

در صورت نياز به تعمير اسپليت ، مي توانيد با مراجعه به مقاله کولر گازي و اطلاعات موجود در اين پست ، مشکل خود را برطرف کنيد.

 

کولر گازي اينورتر تي سي ال مدل TAC-18CHSA/XA81I

 

کولر گازي يا اسپليت

 

کولرها يا اسپليت ها مي توانند نوعي سيستم تهويه مطبوع باشند که گاز را به مايع تبديل مي کنند و مي توانند دوباره در گاز وجود داشته باشند ، زيرا اواپراتور صورت مي گيرد و آن را به داخل اتاق مي اندازد.

 

در انشعابات ، به دليل ترموستات ، استفاده از آن در صورت فشار خون بالا ، در صورت استفاده از فشار خون بالا ، باعث مي شود تا به طور خودکار و در درجه مورد نظر تنظيم شود ، به طوري که هر زمان ميزبان هواي خنک در آن فراهم شود اتاق ، کولر گازي يا فعاليت تقسيم خود را متوقف کنيد.

 

تفاوت کولر گازي و اسپليت چيست؟

 

پانل يا اسپليت کولر گازي

 

کولرهاي گازي يا اسپليت ها از دو قسمت تشکيل شده اند. پانل داخلي که در اتاق يا محيط زندگي و کار نصب مي شود و پانل خارجي که در محيط بيرون نصب مي شود.

 

چه نوع کولر گازي پنجره اي يا قابل حمل وجود دارد که يکپارچه باشد و فقط يک قسمت داشته باشد که در مقاله هاي مربوط به مزاياي کولر گازي قابل حمل و نصب کولر گازي پنجره اي توضيح داده شده است

کولر گازي اجنرال 30000 گريد B مدل ASGC30RWT.

 

درون پانل کولر گازي مجموعه اي از صفحات فلزي وجود دارد که به آنها باله مي گويند. اين ماده بسيار سرد است که به عنوان مبرد شناخته مي شود و از طريق اين فلزات حرکت مي کند.

 

هوا توسط اواپراتور به داخل کولر مکيده شده و در اطراف باله ها گردش مي کند و گرماي خود را از دست مي دهد.

 

اين بعد از خنک شدن دوباره خنک مي شود و باعث بالا رفتن دماي هوا و تبديل شدن به گاز مي شود. گاز تبديل شده به واحد خارجي ارسال مي شود و پس از عبور از کمپرسور ، فشار وارد مي شود و مجدداً با عبور از کندانسور ، دماي خود را از دست مي دهد و به شکل تبديل مي شود.

 

مرحله بعدي عبور از وسط لوله مويرگي و باز کردن فشار و فشار زيادي است تا در نهايت به اواپراتور منتقل مي شود تا محيط خنک شود.

 

همانطور که توضيح داده شد ، هنگامي که ترموستات عمليات خنک سازي را متوقف نمي کند ، يا اگر در حالت ساده اي باشد ، اين عمليات آزاد شدن کولر را متوقف مي کند يا تقسيم مي شود.

 

کولرهاي گازي يا انشعابات نيز بر خلاف نام آنها جريان حرارتي ايجاد مي کنند ، که اگر اين سيستم را داشته باشيد ، سيستم جداگانه اي را درون اين کولرها قرار مي دهد.

 

تفاوت کولر و اسپليت چيست؟

 

در نتيجه ، بايد بدانيد که استفاده از کلمه اسپليت و کولر در برخي ديگر از فروشگاه ها و مراکز جنبه تبليغاتي دارد ، زيرا اگر اين دو مورد وجود نداشته باشد ، در مورد اسپليت ، همان کولر يا همان عملکرد و انواع ديگر متفاوت است.

 

مسئله مهم ديگر کولرهاي گازي يا انشعابات نسل جديد به دليل استفاده از کمپرسورهاي پيشرفته ، برخلاف بعضي اوقات استفاده از برق ، باعث مصرف برق مي شود و تنها در صورت استفاده از کولر گازي کم مصرف به راحتي اگر از آنها براي کنترل و خنک سازي استفاده کنيد زياد. براي کولرهاي آبي يا کولرهاي ديگر مناسب است.

طراحي اپليکيشن چيست؟ چطور با طراحي اپ موبايل کسب درآمد کنيم؟


طراحي اپليکيشن چيست؟ چطور با طراحي اپ موبايل کسب درآمد کنيم؟

مردم امروز بيشتر از هر زمان ديگري از موبايل‌هايشان استفاده مي‌کنند. آمارها نشان مي‌دهد که مردم آمريکا  در موبايل‌هايشان وقت مي‌گذرانند. بيشتر اين زمان صرف گشت‌وگذار در اپ‌ها و وبسايت‌هاي مختلف مي‌شود. به همين خاطر است که گردش مالي صنعت اپليکيشن‌هاي موبايلي در سال‌هاي اخير، جهش خيره‌کننده‌اي داشته است. بسياري از کسب‌وکارها براي افزايش درآمد خود به دنبال طراحي اپليکيشن براي خود هستند. به همين خاطر است که تقاضا براي توسعه‌دهنده و طراح اپليکيشن، روز به روز افزايش پيدا مي‌کند. ضمن اين که افرادي که توسعه‌دهنده اپليکيشن مي‌شوند هم مي‌توانند درآمد خوبي کسب کنند.

پيرو توضيحات بالا، بر آن شديم تا در اين مقاله آموزشي کمي بيشتر در مورد طراحي اپليکيشن و نحوه کسب درآمد از آن صحبت کنيم.

آموزش طراحي اپليکيشن

طراحي اپليکيشن چگونه است؟

طراحي اپليکيشن به معناي پروسه‌اي است که در آن يک اپليکيشن موبايل ساخته مي‌شود. در اين پروسه معمولاً يک توسعه‌دهنده کارهاي فني و  را انجام مي‌دهد و يک طراح کارهاي مربوط به طراحي رابط کاربري (UI يا user interface) و تجربه کاربري (UX يا user experience) را انجام مي‌دهد. البته ممکن است که هر دو بخش اين‌ها توسط يک نفر انجام شايد يا اين که تيمي متشکل از چند توسعه‌دهنده و طراح، اين وظايف را انجام دهند. شما براي اين که بتوانيد به عنوان يک طراح يا توسعه‌دهنده اپليکيشن وارد بازار شويد، ابتدا بايد با مراحل مختلف آن آشنا شويد، سپس تمرين کنيد تا بتوانيد کارهاي اجرايي را نيز انجام دهيد.

اندرويد و iOS دو پلتفرم يا سيستم عامل اصلي‌اند که بيشتر اپليکيشن‌هاي موبايل براي آن‌ها طراحي مي‌شوند. در توسعه اپ‌هاي اندرويد و iOS تفاوت‌هاي زيادي دارد. براي شروع کار خود بايد يکي از اين دو پلتفرم را انتخاب کنيد. معمولاً طراحان به خاطر راحت‌تر بودن توسعه اندرويد (از نظر رايگان بودن برنامه‌هاي آن و مسائل ديگر) کار خود را با طراحي اپليکيشن اندرويد آغاز مي‌کنند. در اين جا هم ما توضيحات خود را بر اين مبنا خدمت شما ارائه مي‌کنيم.

اپليکيشن‌هاي موبايل به دو دسته کلي نيتيو (native) و HTML5 تقسيم مي‌شود. اپليکيشن‌هاي نيتيو، اپليکيشن‌هايي هستند که به صورت اختصاصي براي يکي از سيستم عامل‌هاي موجود (اندرويد يا iOS) طراحي و ساخته مي‌شوند. اما اپليکيشن‌هاي HTML5 بر پايه وب نوشته مي‌شوند. به گونه‌اي که در هر سيستم عاملي قابليت اجرا دارند. از نظر کارايي و کم‌هزينه بودن، اپليکيشن‌هاي HTML5 به صرفه تر به نظر مي‌رسند. اما واقعيت ديگر اين است که اين نوع اپليکيشن‌ها مي‌توانند محدوديت‌هاي زيادي داشته باشند. در اپليکيشن‌هاي نيتيو دست ما بازتر است و کارهاي بيشتري مي‌توانيم انجام دهيم.

همچنين يک نوع ديگر از اپ‌ها وجود دارد که به آن اپ‌هاي هيبريد يا Hybrid apps مي‌گويند. اپ‌هاي هيبريد به نوعي ترکيبي از اپ‌هاي نيتيو و HTML5 محسوب مي‌شوند. در واقع اين اپ‌ها هم بر پايه وب نوشته شده‌اند و مي‌توان از آن‌ها در سيستم عامل‌هاي مختلف استفاده کرد. اما تفاوتش اين است که يک بستر نيتيو براي آن ايجاد مي‌شود به طوري که ظاهرشان شبيه به اپ‌هاي نيتيو و منحصر به فرد براي هر سيستم عامل مي‌شود. در اين نوع طراحي، نسبت به طراحي HTML5، دست طراح بازتر است و بيشتر مي‌تواند از ويژگي‌هاي آن سيستم عامل خاص بر روي اپليکيشن خودش بهره ببرد. اما باز هم محدوديت‌هايي براي اين نوع اپليکيشن نيز وجود دارد.

معمولاً براي اين که بهترين طراحي را داشته باشيم و بتوانيم از تمام پتانسيل‌ها به صورت کامل و صد درصدي استفاده کنيم، بايد اپليکيشن‌هاي موبايل را به صورت نيتيو طراحي کنيم. تنها اشکال آن اين است که بايد براي هر سيستم عامل به صورت جداگانه کارهاي برنامه‌نويسي و طراحي را انجام دهيم که خب طبيعتاً هزينه‌هاي ناشي از آن را افزايش مي‌دهد. اما از طرف ديگر اپليکيشن مي‌تواند ويژگي‌هاي بسيار مفيدتري داشته باشد و کاربران نيز از آن راضي‌تر باشند. انتخاب نوع اپليکيشن از اين نظر (نيتيو يا هيبريد بودن) بيشتر به بودجه و اهداف شما بستگي دارد. همچنين اين موضوع که مي‌خواهيد چه ويژگي‌هايي در اپليکيشن وجود داشته باشد.

طراحي اپليکيشن با اندرويد

موبايل‌ها و تبلت‌هايي که از سيستم عامل اندرويد استفاده مي‌کنند، اکثريت دستگاه‌هاي ديجيتال را شامل مي‌شوند. ضمن اين که نرم‌افزار رسمي توسعه اندرويد يعني Android Studio کاملاً رايگان است و استفاده از آن هيچ هزينه‌اي ندارد. در مقابل براي توسعه نرم‌افزارهاي iOS بايد نرم‌افزار مخصوص آن را خريداري نماييد. به همين خاطر است که بيشتر طراحان کار طراحي اپليکيشن خود را از اندرويد آغاز مي‌کنند. ما نيز در اينجا سعي مي‌کنيم تا شما را با روند طراحي اپليکيشن با اندرويد به صورت کلي آشنا نماييم.

همان طور که پيشتر نيز گفتيم، کار طراحي و توسعه اپليکيشن اندرويد با نرم‌افزار Android Studio انجام مي‌شود. براي شروع کار خود بايد اين نرم‌افزار را از  دانلود کنيد و آن را بر روي کامپيوتر خود نصب نماييد. بعد از نصب و اجراي Android Studio، به سادگي مي‌توانيد پروژه جديد براي خود تعريف کنيد و از ساده‌ترين تا پيچيده‌ترين اپ‌ها را بسازيد. براي اين که بتوانيد کار برنامه نويسي اپليکيشن‌هاي اندرويد را نيز انجام دهيد، بايد با زبان‌‌هاي برنامه نويسي مانند جاوا که در اندرويد از آن استفاده مي‌شود، آشنايي داشته باشيد.

شهرنت شبکه اجتماعي خريد و فروش کالا و خدمات. شهرنت فروشگاهي به وسعت شهر شماست. شهرنت در اپليکيشن شهرنت شما مي توانيد با توليد محتوا و به ازاي لايک و کامنت هاي دريافتي خود درآمد مستقيم ريالي داشته باشيد.

 

تعرفه طراحي اپليکيشن اندرويد

در حال حاضر، طراحي اپليکيشن اندرويد مي‌تواند درآمد بسيار خوبي را نصيب توسعه‌دهندگان و طراحان کند. البته مشخص است که طراحي اپليکيشن اندرويد به صورت حرفه‌اي، به دانش و تجربه بالايي و همچنين زمان زيادي احتياج دارد که هر کسي از پس آن برنمي‌آيد. بنابراين طبيعي است که تعرفه‌هاي آن نسبتاً بالا باشد. البته بايد بر روي اين نکته هم تأکيد کرد که با تمرين و ممارست، هر کسي مي‌تواند به يک طراح اپليکيشن خوب تبديل شود.

تعرفه طراحي اپليکيشن به پيچيدگي و ويژگي‌هاي مختلف آن اپليکيشن بستگي دارد. مثلاً بستگي دارد که شما بخواهيد يک اپليکيشن سفارش غذا طراحي کنيد يا يک اپليکيشن فروشگاه. و به اين هم بستگي دارد که کارفرما چه ويژگي‌هاي اختصاصي براي آن درخواست کند. طبعاً هر چه ويژگي‌هاي اختصاصي بيشتر باشد، تعرفه نيز افزايش پيدا مي‌کند. هم اکنون ميانگين تعرفه‌هاي طراحي براي يک اپليکيشن فروشگاهي ساده، بيشتر از ?? ميليون تومان است. اپليکيشن فروشگاهي شايد ساده‌ترين و روتين‌ترين اپليکيشن در بين انواع مختلف آن باشد. تعرفه طراحي انواع اپليکيشن ديگر مي‌تواند بالاتر از اين رقم باشد. ضمن اين که هر چه پيچيدگي اپليکيشن بيشتر شود، قيمت آن نيز بيشتر افزايش پيدا مي‌کند و مي‌تواند تا چند صد ميليون هم بالا رود.

البته طبيعتاً نمي‌توان يک تعرفه يکسان براي طراحي اپليکيشن پيدا کرد. اشخاص و شرکت‌هاي مختلف ممکن است تا ارقام متفاوتي درخواست کنند. ارقامي که در اينجا درج کرديم، به نوعي ميانگين تعرفه‌هاي شرکت‌ها و طراحان مختلف بود. هدف بيشتر اين بود که نشان دهيم درآمد حاصل از طراحي و برنامه نويسي اپليکيشن، چقدر مي‌تواند مناسب باشد.

کسب درآمد از طريق اپ موبايل

پس از آن که نحوه طراحي اپليکيشن موبايل را فرا گرفتيد، مي‌توانيد از آن درآمدسازي کنيد. طبعاً اولين راهي که به ذهن مي‌رسد، اين است که از شرکت‌ها و کسب‌وکارهاي مختلف، پيشنهاد بگيريد و برايشان اپليکيشن طراحي کنيد. يا اين که در يک تيم توسعه دهنده اپليکيشن در يک شرکت خاص مشغول به کار شويد. اين‌ها از روتين‌ترين کارهايي هستند که مي‌توانيد از طريقشان درآمدزايي کنيد. اما اينجا مي‌خواهيم چندين راه ديگر را به شما معرفي کنيم، که از طريق آن‌ها مي‌توانيد به صورت اختصاصي براي خود درآمدزايي کنيد. پيش‌فرض ما در اين جا اين است که شما خودتان يک اپليکيشن خوب و با کارايي بالا به صورت اختصاصي طراحي کرده‌ايد يا حداقل ايده طراحي آن را داريد. در اين صورت مي‌توانيد از طريق راه‌هاي زير درآمدزايي کنيد:

 • اپليکيشن پولي: بسياري از اپليکيشن در بازار گوگل پلي يا اپ استور پولي هستند و شما براي استفاده از آن‌ها بايد پول پرداخت کنيد. مي‌توانيد اپليکشن خود را به صورت پولي در اين بازارها قرار دهيد و از آن درآمد زايي کنيد. البته نوع اپليکيشن شما هم مهم است. معمولاً اپليکيشن‌هاي بازي بيشتر در اين حيطه موفق مي‌شوند. در واقع کاربران بيشتر تمايل دارند تا براي اپليکيشن‌هاي گيمينگ پول خرج کنند.
 • فروش اشتراک: مي‌توانيد اپليکيشن خود را به نحوي طراحي کنيد که کاربران با تهيه اشتراک بتوانند از آن استفاده کنند. مثلاً مي‌توانيد يک اپليکيشن کتاب‌خوان طراحي کنيد که کاربران به صورت رايگان به تعدادي از کتاب‌هاي موجود روي آن دسترسي دارند. اما براي دسترسي کامل به همه‌ي آرشيو کتاب‌ها، بايد اشتراک اپليکيشن شما را خريداري کنند.
 • پرداخت‌هاي داخل اپ: احتمالاً با اپليکيشن‌هايي مواجه شده‌ايد که براي باز کردن ويژگي‌هاي مختلف اپ يا حذف تبليغات، از شما درخواست پول مي‌کنند. به چنين کاري پرداخت داخل اپ يا In-app purchases گفته مي‌شود که يکي از راه‌هاي درآمدزايي از طريق اپليکيشن موبايل است.
 • تبليغات: مي‌توانيد براي اپليکيشن خود تبليغات بگيريد و براي کاربراني که از آن اپليکيشن استفاده مي‌کنند، تبليغات نمايش دهيد. نحوه درآمدزايي از تبليغات مي‌تواند بر اساس تعداد کليک کاربران بر روي تبليغات يا تعداد بازديد آن‌ها باشد.
 • طراحي اپليکيشن فروشگاهي: اگر داراي يک کسب‌وکار فروش محصولات يا خدمات باشيد، مي‌توانيد براي آن کسب‌وکار يک اپليکيشن فروشگاهي طراحي کنيد و از طريق آن، محصولات يا خدمات خود را بفروشيد.

طراحي اپليکيشن موبايل در وردپرس

استفاده روزافزون مردم از موبايل‌ها و تبلت‌ها، بسياري را به اين فکر مي‌اندازد که براي وبسايت وردپرسي خود يک اپ نيز طراحي کنند. خوشبختانه تبديل وبسايت وردپرسي به يک اپليکيشن موبايل، از آن چه که فکر بکنيد، ساده‌تر است. چرا که پلاگين‌ها يا همان افزونه‌هاي زيادي وجود دارند که اين کار را به صورت خودکار براي شما انجام مي‌دهند. در اينجا به معرفي تعدادي از بهترين افزونه‌هاي وردپرس در اين زمينه مي‌پردازيم:

?. MobiLoud

يک افزونه‌ي وردپرسي است که مي‌تواند وبسايت شما را به يک اپ موبايل نيتيو اندرويد يا iOS تبديل کند. مي‌توانيد رابط کاربري اپليکيشن را براي خود شخصي‌سازي کنيد. همچنين اين افزونه به خوبي قالب و پلاگين‌هاي شما را از جمله پلاگين‌هاي فروشگاهي را در اپ جا مي‌دهد. اين افزونه به صورت خاص براي تبديل وبسايت‌هاي پربازديد وردپرسي به اپ طراحي شده است. همچنين امکانات فراواني را براي منتشر کردن اپليکيشن شما در گوگل پلي يا اپل استور فراهم مي‌سازد. تنها نکته آن اين است که رايگان نيست و براي استفاده از آن بايد اشتراک ماهيانه پرداخت کنيد.

?. AndroApp

افزونه AndroApp نسبت افزونه‌ي MobiLoud بسيار ارزان‌تر است. اين افزونه قادر است تا در کمتر از چند دقيقه يک اپليکيشن اندرويدي براي سايتتان بسازد. کار کردن با آن بسيار ساده است، اما متاسفانه با پلاگين‌هايي مانند WooCommerce يا BuddyPress سازگاري ندارد.

?. WPMobile.App

يک گزينه ديگر براي ساخت اپ براي سايت وردپرسي، افزونه‌ي  است. اين افزونه به شما اجازه مي‌دهد تا وبسايت خود را به يک اپليکيشن iOS يا اندرويدي يا هر دو تبديل کنيد. استفاده از آن بسيار ساده است و تنظيمات و گزينه‌هاي مربوط به شخصي‌سازي آن در پيشخوان وردپرس قرار مي‌گيرد و شما به راحتي مي‌توانيد از آن‌ها استفاده کنيد. استفاده از اين افزونه نسبت به مورد اولي که معرفي کرديم، بسيار ارزان‌تر است.

?. AppPresser

 نيز يک افزونه با طراحي ساده است که با استفاده از آن به راحتي مي‌توانيد وبسايت خود را به يک اپليکيشن موبايلي تبديل کنيد. با استفاده از اين افزونه مي‌توانيد براي وبلاگ يا فروشگاه اختصاصي سايت خود نيز اپليکيشن طراحي کنيد. ظاهر اپليکيشن را به مانند ظاهر وبسايت وردپرسي خود مي‌توانيد شخصي‌سازي کنيد و رنگ‌ها و ويژگي‌هاي مختلف آن را خودتان انتخاب کنيد.

 

دوره طراحي اپليکيشن در دانشگاه تهران

در اين مقاله آموزشي سعي کرديم تا شما را با طراحي اپليکيشن و نحوه درآمدزايي از آن آشنا کنيم. طبعاً در يک مقاله نمي‌توان تمام جزئيات مربوط به آن را توضيح داد. براي يادگيري کامل و حرفه‌اي شدن در حيطه طراحي و توسعه اپليکيشن، لازم است تا در دوره‌ها و کورس‌هاي مربوط به آن شرکت کنيد و با تمام جزئيات آن آشنا شويد. سپس وقت زيادي براي تمرين بگذاريد و سعي کنيد در اين زمينه پيشرفت کنيد. تبديل شدن به يک طراح اپليکيشن حرفه‌اي هيچ گاه يک شبه انجام نمي‌شود. در واقع رسيدن به هر جايگاه خوبي يک شبه ممکن نيست. تبديل شدن به يک برنامه نويس و طراح اپليکيشن حرفه‌اي هم از اين قاعده مستثني نيست. بنابراين بايد وقت زيادي براي آن بگذاريد و نا اميد نشويد.

 

کيفيت دوربين هاي مدار بسته هايک ويژن و عوامل تاثير گذار در آن


کيفيت دوربين هاي مدار بسته هايک ويژن و عوامل تاثير گذار در آن

هنگامي که از کيفيت دوربين هاي مدار بسته صحبت مي کنيم در واقع منظورمان رزولوشن دوربين مي باشد. کيفيت  دوربين مداربسته   هايک ويژن از اهميت ويژه اي برخوردار است به گونه اي که همواره سعي دارد با استفاده از تکنولوژي روز و ايده هاي متعدد، ميزان رزولوشن را بهبود بدهد. سري محصولات تحت شبکه و توربو اچ دي هايک ويژن از يک مگا پيکسل تا دوازده مگا پيکسل را پوشش مي دهند. اين مهم دست مشتريان را در انتخاب دوربين مناسب بر حسب نيازمنديهايشان را باز مي گذارد. در اين مقاله بر آنيم تا المانهاي تعيين کننده کيفيت دوربين مدار بسته هايک ويژن و ميزان تاثير هر کدام بر قيمت دوربين ها را بررسي کنيم.

1) رزولوشن دوربين:

نخستين و مهمترين عامل در تعيين کيفيت دوربين مدار بسته رزولوشن مي باشد. در واقع زماني که از رزولوشن يک دوربين صحبت مي کنيم منظورمان اندازه تصوير دوربين مدار بسته بر اساس پيکسل مي باشد. بديهي است که هر چه اين ميزان بيشتر باشد رزولوشن دوربين بيشتر و قيمت آن، بيشتر است. کمترين رزولوشن مشهور دوربين مدار بسته در محصولات هايک ويژن، يک مگا پيکسل معادل 720*1280 پيکسل مي باشد اين رزولوشن به اسم 720P و يا HD (High Definition)، در صنعت دوربين مدار بسته معروف است. رزولوشن دو مگا پيکسل معادل 1920*1080 پيکسل مي باشد اين رزولوشن به اسم 1080p و يا Full HD، معروف است. رزولوشن هاي بالاتر شامل سه، چهار، پنج، شش، هشت و دوازده مگا پيکسل هستند.

معمولا جهت پوشش فضاي بيشتر نياز به دوربين با رزولوشن بالاتر داريم و اين موضوع باعث مي شود تا قيمت دوربين انتخابي بيشتر شود. در طراحي سامانه دوربين مدار بسته، با توجه به منطقه هدفي که مي بايست توسط دوربين مدار بسته هايک ويژن پوشش داده شود از رزولوشن هاي بهينه استفاده مي شود و اين موضوع مي تواند باعث صرفه جويي در هزينه تمام شده يک پروژه دوربين مدار بسته شود. کارشناسان واحد طراحي، مهندسي و امور پروژه هاي هايک ويژن پس از بازديد از پروژه و دريافت نيازمندي مشتريان بهينه ترين پيشنهاد ممکن را جهت برطرف کردن نياز مشتريان ارائه مي کنند.

 

2) ال اي دي ديد در شب:

زماني که از کيفيت دوربين مدار بسته صحبت مي کنيم منظورمان کيفيت در روز و شب مي باشد. زماني که روشنايي روز از بين مي رود، کيفيت دوربين هاي فاقد ال اي دي ديد در شب بشدت افت مي کند و اين موضوع نارضايتي مشتريان از سامانه دوربين مدار بسته را به دنبال دارد. لذا استفاده از دوربين هاي مدار بسته مجهز به ال اي دي هاي ديد در شب مناسب جهت فراهم کردن نور مناسب تصوير برداري دوربين هاي مدار بسته از اهميت ويژه اي برخوردار است.

دوربين هاي مدار بسته هايک ويژن، جهت تصوير برداري از نواحي مختلف نياز به نور مناسب دارند اين نور در طول روز توسط نور مرئي ( قابل رويت توسط چشم انسان) و در شب توسط نور نامرئي ( مادون قرمز) از طريق ال اي دي هاي ديد منعکس مي شود. اين ال اي دي ها به نوبه خودشان به دو نوع معمولي و هوشمند تقسيم مي شوند. به لحاظ قيمتي دوربين هاي داراي ال اي دي هاي هوشمند نسبت به ال اي دي هاي معمولي گران تر هستند و دوربين هاي معمولي فاقد ال اي دي ديد در شب، از دوربين هاي داراي ال اي دي ديد در شب هايک ويژن ارزان تر هستند. البته ذکر اين نکته که برد ال اي دي هاي ديد در شب اين دوربين ها با همديگر متفاوت هستند و معمولا اين برد از 10 متر تا 500 متر براي دوربين هاي مدار بسته هايک ويژن، متغير است.

در واقع دارا بودن ال اي دي ديد در شب با قيمت دوربين مدار بسته هايک ويژن نسبت مستقيم دارد.

 

3) تکنولوژي هاي اصلاح تصوير و نورهاي مزاحم:

استفاده از تکنولوژي هاي حذف کننده و جبران ساز جهت بهبود کيفيت و شفافيت تصوير دوربين مدار بسته هايک ويژن از قبيل WDR، HLC، BLC، DNR و…. با حذف نويز و يا نورهاي اضافه و همچنين اضافه کردن برخي طيف هاي گاما سبب بهبود کيفيت دوربين مي شود. بديهي است که دوربين هاي داراي اين تکنولوژي ها نسبت به دوربين هاي معمولي از قيمت بالاتري برخوردار هستند و اين مهم مي بايست در طراحي سامانه دوربين مدار بسته مناسب در حوزه هاي مختلف مد نظر قرار بگيرد.

 

4) فيلتر حذف نور مادون قرمز – ICR (IR Cut Filter):

همانطور که گفته شد در حالت عادي از هر شي جلوي دوربين دو نوع نور از دريچه لنز بر روي سنسور تصوير برداري منعکس مي شود، نور مرئي و نور نامرئي( مادون قرمز). در طول روز، هم نور مرئي و هم نور نامرئي از شي به دوربين منعکس مي شود، با توجه به اين مهم که فاز تصوير ناشي از نور مرئي و همچنين تصوير حاصل از نور نامرئي با همديگر فرق دارند لذا تصوير در طول روز دچار بي کيفيتي و نويزهاي متعددي مي باشد، جهت حذف اين نويزها و برطرف کردن اين نقطه ضعف فيلتر حذف نور مادون قرمز در دوربين شروع به فعاليت مي کند. اين فيلتر با حذف نور مادون قرمز ( مادون قرمز) در طول روز باعث مي شود تا دوربين هايک ويژن تصاوير با کيفيت مناسب را از منظره برداشت نمايد. اين فيلتر به دو نوع فيلتر مکانيکي و فيلتر الکترونيکي حذف نور مادون قرمز تقسيم مي شود. قابليت اتکا به دوربين هايي که فيلتر حذف نور مادون قرمز مکانيکي (ICR)، بيشتر از دوربين هايي است که داراي فيلتر الکترونيکي حذف نور مادون قرمز هستند مي باشد.

پيشنهاد ديگري هم در ميان برند هاي دوربين مداربسته براي شما داريم،  دوربين مداربسته tvt   يکي ديگر از بهترين برند هاي دوربين مداربسته در جهان است.

در پايان روز با توجه به کاهش ميزان نور مرئي و نزديک شدن به ساعات شب ميزان نور مرئي محيط کاهش پيدا مي کند، دوربين هايک ويژن براي تصوير برداري بهتر نياز به نور نامرئي يا مادون قرمز را دارد در اين لحظه با کنار رفتن فيلتر حذف نور مادون قرمز، دوربين از نور نامرئي منعکس شده از اجسام، جهت تصوير برداري استفاده مي کند و به همين دليل تصاوير دوربين در طول شب بصورت سياه و سفيد مي باشد.

به لحاظ قيمتي دوربين هاي داراي فيلتر مکانيکي حذف نور مادون قرمز داراي قيمت بيشتري نسبت به دوربين هاي داراي فيلتر حذف نور مادون قرمز بصورت الکتريکي هستند. و پايينترين قيمتها هم مربوط به دوربين هايي مي باشد که داراي فيلتر حذف نور مادون قرمز نيستند.

 

5) کيفيت چيپ ست هاي دوربين مدار بسته:

يکي از مهمترين بخش هاي تأثير گذار روي کيفيت تصوير دوربين مدار بسته هايک ويژن، چيپ ست ( سنسور) تصوير برداري آن است. چيپ ست دوربين مدار بسته در واقع مهمترين وسيله تصوير برداري آن مي باشد اين قطعه که در پشت دريچه لنز دوربين قرار مي گيرد و از تعداد بسيار زيادي سلول نوري تشکيل شده است، که نور را به سيگنال الکتريکي تبديل مي کند. اين قسمت هر روز در حال توسعه و پيشرفت مي باشد استفاده از چيپ ست هاي هوشمند و پيشرفته جهت تصوير برداري مناسب هايک ويژن به کيفيت تصوير برداري دوربين کمک مي کند.

دوربين هاي داراي چيپ ست پيشرفته و به روز داراي قيمت هاي بالاتري نسبت به چيپ ست هاي متوسط مي باشند.

6) پردازشگر تصوير دوربين مدار بسته (DSP- Digital Signal Processor):

تصاوير تبديل و ارسال شده از چيپ ست تصوير برداري دوربين مدار بسته توسط پردازشگر ديجيتال تصوير پردازش مي شود. اهميت اين قطعه از آن جهت مد نظر است که علاوه بر کيفيت و نوع عملکرد اين قطعه، مطابقت آن با سنسور تصوير برداري هم از درجه اهميت بالايي برخوردار است چرا که اين هماهنگي باعث ارائه تصاوير با کيفيت تر دوربين هاي مدار بسته هايک ويژن مي شود. استفاده از برندهاي سازنده DSP معتبر باعث ارائه تصاوير با کيفيت مناسب مي شود.

ذکر اين نکته ضروري است که دوربين هايي که از قطعه DSP معتبر جهت پردازش تصوير استفاده مي کنند داراي قيمت بيشتري نسبت به ساير دوربين ها هستند.

 بيشتر بخوانيد: نصب دوربين مداربسته

7) کيفيت برد دوربين و همچنين اجزاي تشکيل دهنده آن:

تمامي قطعات سخت افزاري دوربين مدار بسته هايک ويژن، روي برد دوربين نصب مي شوند. بديهي است که هر چقدر برد دوربين از کيفيت، مرغوبيت و توانمندي بيشتري برخوردار باشد، دستيابي به کيفيت تصوير دوربين بهتر و قابل لمس تر مي باشد. برد هاي دوربين داراي مدل هاي متعددي هستند که متداول ترين آنها عبارتند از برد هاي مربعي شکل و از نوع سه لايه اي که قطعات سخت افزاري آن مثل مقاومت ها، ترانزيستورها و… در يک طرف نصب مي شوند. استفاده از بردها و قطعات بي کيفيت توسط برخي از توليد کنندگان جهت کاهش قيمت تمام شده نهايي توليد دوربين باعث مي شود تا دوربين هاي داراي ميزان کيفيت پايين به بازار عرضه شود و اين امر کاهش رضايتمندي مشتريان را به دنبال دارد. دوربين هاي مدار بسته هايک ويژن با استفاده از بردهاي الکترونيکي مرغوب بهترين بازدهي را به لحاظ تصوير برداري به مشتريان ارائه مي دهند.

دوربين هاي داراي برد و قطعات سخت افزاري مرغوب داراي قيمت بيشتري نسبت به دوربين هاي معمولي هستند. دستيابي به اصالت قطعات استفاده شده در اين دوربين ها از طريق استعلام از کارخانه سازنده دوربين صورت مي گيرد.

در اين مقال سعي شد تا با برشمردن متغيرهاي تأثير گذار بر ميزان کيفيت يک دوربين مدار بسته، تأثير آنها بر قيمت تجهيزات را نيز بازگو کنيم. اصل مهم در انتخاب سامانه دوربين مدار بسته (CCTV)، براي هر مشتري متعادل کردن نياز و بودجه جهت انتخاب بهترين راه حل مي باشد. راهکاري که علاوه بر انتخاب سامانه با کيفيت مناسب قيمت بهينه اي را هم دارا باشد. اين مهم در واحد طراحي، مهندسي شرکت توسعه داده هاي ارتباطي پرشيا سيستم انجام مي شود. مهندسان مشاور اين شرکت پس از بازديد رايگان بهترين و بهينه ترين راهکار نظارت تصويري را به شما پيشنهاد مي دهند.

 

وام با ضمانت طلا در بانک رسالت


طلا از مدت‌ها قبل به عنوان کالاي ارزشمندي شناخته مي‌شده است و اکنون ستون فقرات واحد پول و پول ملي برخي از اقتصادها به حساب مي‌آيد، طلا که در ايران داراي دو جنبه تزئين و سرمايه گذاري است و بيشتر افراد بر روي اين دو جنبه تمرکز دارند. درآمد شما و پس انداز.

 

امروزه وام يکي از نگراني‌هاي بسياري از مردم است.

اين روزها بازار طلا بسيار داغ است. متأسفانه، اين روزها ما در حال تعديل نيستيم، اين سالها بازار بي ثبات باعث شده که طلا با ارزش‌تر از ارزش آن باشد. اين ارزش کاذب بهانه خوبي براي وام دهندگان يا فروشندگان کالا براي تضمين است. شما طلا را به قيمت وام يا کالا خريداري مي‌کنيد و ضمانت معتبر را به طور نقدي به سپرده گذار مي‌دهيد.

فروشندگان طلا با فروش طلا و هزينه بيشتر و همچنين تأمين نيازهاي مالي خود با فروش طلاي خود، گران و گران‌تر مي‌شوند. افزايش ناگهاني تا زماني که بانک‌ها منابع کافي براي ارائه تسهيلات نداشته باشند.

آيا تاکنون به فکر افزودن آن بدون از دست دادن سرمايه خود افتاده‌ايد؟ آيا به دليل مشکلات مالي يا گسترش کار خود به پول و وام نياز داشتيد؟ آيا تا به حال فکر کرده‌ايد که چگونه و چگونه بدون داشتن ضامن و دادن چک و سفته وام دريافت کنيم؟

 

آيا تا به حال فکر کرده‌ايد که چگونه مي‌توان بدون فروش طلا و از دست دادن پول با فروش آن، وام دريافت کرد؟ آيا به اين فکر کرده‌ايد که چگونه بدون نگراني و سردرد وام بگيريد؟ آيا تا به حال براي دريافت وام به موسسه مالي يا بانکي رفته‌ايد و با ليست طولاني اسناد قابل ارائه و صف طولاني براي دريافت وام روبرو شده‌ايد؟

 

قطعاً براي همه ما اتفاق افتاده است که به پول احتياج داريم يا مي‌خواهيم تجارت خود را گسترش دهيم، در اين صورت بايد سرمايه خود را افزايش دهيم. به همين دليل، ما قصد داريم سرمايه خود را مانند اتومبيل، طلا و ... بفروشيم. نکته آخر اينکه اين عنوان شما را مجبور به خواندن اين مقاله کرد. شايد خيلي بهتر و گرانتر از قبل! اما ما مي دانيم که با تورم روزانه‌اي که در جامعه اتفاق مي افتد، اين غيرممکن است.

https://telegra.ph/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%87%D8%A7-05-02

ما با در نظر گرفتن شرايط اقتصادي کنوني جامعه، وام گيري را تسهيل کرده‌ايم. وام طلاي تضميني يکي از خدماتي است که ما به شما عزيزان و متقاضيان عزيز ارائه داده‌ايم، زيرا ديگر نيازي به ضامن نداريد، نيازي به انجام چک و سفته يا ارائه معادل مبلغ وام نداريد.

 

شما مي‌توانيد با ضمانت آن برابر با روز طلائي از ما وام بگيريد. مقدار وام تضميني طلا کاملاً توسط ما محاسبه مي‌شود و آنها به شما وام با قيمت طلاي خام نمي‌دهند.

 

بنابراين، اگر هشت گرم طلا داشته باشيد، و قيمت روز طلا پانصد هزار تن باشد، وام چهار ميليون تني خواهيد يافت.

 

مقدار طلاي شما همراه با زماني که براي بازپرداخت اقساط تعيين کرده‌ايد، در قراردادي بين شما و ما ثبت خواهد شد. اين قرارداد در دو نسخه است که يکي از آنها براي شما باقي خواهد ماند.

 

بنابراين با اين توصيف وام تضمين شده توسط طلا از طرف ما يک مزيت است!

 

آيا مي دانيد از گرفتن وام طلا چه مزايايي مي‌گيريد؟ آيا مي دانيد ديگر نيازي به چک، سفته و ضامن نداريد؟ آيا مي دانيد حتي مي‌توانيد دوره بازپرداخت وام را تعيين کنيد؟ آيا فکر کرده‌ايد که با گرفتن وام تضمين شده توسط طلا، علاوه بر پس انداز سرمايه، مي‌توانيد آن را اضافه کنيد؟

https://dknation.draftkings.com/users/tala2021/

وام تضميني طلا يکي از خدمات وام دهي ما است. امروزه وام‌هاي طلا به عنوان ساده‌ترين و مقرون به صرفه‌ترين نوع وام براي عموم مردم شناخته مي‌شوند. اگر با وام‌هاي تضميني طلا يا وام‌هاي طلا يا وام‌هاي طلا آشنايي نداريد، تا پايان اين مقاله با ما همراه باشيد.

 

ما مي‌خواهيم ساده‌ترين نوع وام را به شما بگوييم. بدون اينکه سرمايه خود را که طلا است از دست بدهيد يا مجبور شويد آن را بفروشيد. اگر طلا بفروشيد، مي دانيم که آن را از دست خواهيد داد و با تورم روزانه قيمت طلا، بعداً به سختي مي‌توانيد آن را جايگزين کنيد.

 

وام فوري مي‌تواند نام ديگري براي وام پشت طلا باشد که براي مردم کاملاً شناخته شده است. زيرا در کمتر از يک ساعت وام با ضمانت طلاي خود از ما دريافت خواهيد کرد.

 

اخذ اين وام شرايط سخت و پيچيده‌اي ندارد. همانطور که گفتيم کافي است که در پايان اين مقاله با ما باشيد.

 

اين وام شما را از فروش طلا و از دست دادن سرمايه خود آزاد مي‌کند. ديگر لازم نيست طلا بفروشيد. از آنجا که هر مقدار طلا مي‌دهيد، مي‌توانيد با ضمانت طلا به مراکز وام برويد، از طلاي خود وام بگيريد و مبلغ پيدا شده در اقساط را پرداخت کنيد. در صورت تمايل مي‌توانيد دوره پرداخت اين اقساط را نيز مشخص کنيد.

 

مدت‌هاست که طلا به عنوان کالايي با ارزش شناخته مي‌شود و در دنياي امروز ستون فقرات مالي برخي از اقتصادها است. همچنين اين حمايت مالي مي‌تواند به عنوان ضامن اخذ وام با ضمانت طلا محسوب شود.

 

امروزه در ايران، طلا داراي دو جنبه تزئين و سرمايه گذاري است. با توجه به اين دو جنبه، افراد بسته به درآمد و پس انداز خود آن را خريداري و استفاده مي‌کنند.

پول هوشمند چيست؟ (با نحوه شناسايي پول هاي هوشمند ورودي به سهام آشنا شويد


پول هوشمند چيست؟ (با نحوه شناسايي پول هاي هوشمند ورودي به سهام آشنا شويد)

يکي از راه هاي شناسايي سهام با ارزش در بورس اوراق بهادار ، شناسايي زمان ورود و خروج پول هوشمند در آن سهام است. در حقيقت ، پول هوشمند يکي از تأثيرگذارترين اصطلاحات و مفاهيم در بازار سرمايه است که دانستن آن مي تواند سودمندي آن را تعيين کند.

 

پول هوشمند

در اين مقاله ، براي آشنايي بيشتر شما با پول هاي هوشمند ، سعي خواهيم کرد اين مفهوم را بررسي کرده و نحوه تشخيص ورود پول هاي هوشمند به سهام را به شما آموزش دهيم. با ما بمان.

 

پول هوشمند چيست؟

پول هوشمند در تعمير ساده ، سرمايه اي است که توسط سرمايه گذاران بزرگ و کارشناسان مالي ، شرکت هاي سرمايه گذاري ، کارشناسان بازار و ... وارد بازار مي شود تا روندهاي زيادي در سهام ايجاد کند. نقش پول سرمايه گذاري هوشمند را وارد کنيد سرمايه گذاران هوشمند مسئول بازار هوشمند هستند. جهت حرکت سهام را با درک بالاتر از نيازهاي بازار و همچنين اطلاعاتي که در دسترس همه نيست ، تعيين مي کند. پول هوشمند ارز قدرتمندي است که اگر به شدت در روند قيمت سهام تحريک شود ، تأثير زيادي بر ساير بخشهاي بازار دارد و قيمت آنها را کم يا زياد مي کند.

 

در بازار سرمايه ، تصميم گيري در مورد يک يا چند گزينه سرمايه گذاري گاهي اوقات بسيار دشوار است. چون او انتخاب مي کند ، اکنون آنجاست. علاوه بر اين ، خطر سرمايه گذاري وجود دارد که فرد را در انتخاب گزينه مناسب سرمايه گذاري مردد مي کند. در اين حالت يکي از عوامل انتخاب سهم ورود پول هوشمند به سهم است. روش هاي مختلفي براي يادگيري نحوه انتخاب سهم مناسب و تحليل بازار وجود دارد و با شرکت در دوره هاي آموزشي درجه بندي آگاهانه ، خواندن مقالات و تماشاي فيلم هاي شما ، بوش مجبور به تسلط بر اين روش و سرمايه گذاري خواهد شد. اگر تجربه کنيد

https://www.hamshahrionline.ir/news/590305/%D9%BE%D9%88%D9%84-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%87%D9%85

 

 

ورود و خروج پول هوشمند در بورس سهام

پول هوشمند معمولاً زماني وارد بازار مي شود که قيمت سهام سقوط کند يا به پايين ترين حد خود برسد و اميدي به رشد آن نباشد. در اين حالت ، تقاضايي براي خريد سهام وجود ندارد و به درستي ، وقتي سرمايه گذاران اصلي بازار شرايط موجود را که بايد انجام دهند تشخيص دهند ، سرمايه گذاري ويژه اي را که انجام مي دهند انجام مي دهند. بنابراين ، شروع به خريد سهم مورد نظر در حجم بالا ، موج قوي و مثبتي روي آن سهم ايجاد مي کند. اين اتفاق براي چند روز رخ مي دهد و قيمت را چند درصد افزايش مي دهد. با افزايش قيمت ، ساير سرمايه گذاران مانند سرمايه گذاران ثانويه و خرد ، اين موضوع را تقويت مي کنند و هيجان زيادي براي خريد سهام وجود دارد.

 

 به دنبال اين روند ، پس از يک دوره رشد قيمت سهام ، همان سهامداران به محض ورود سهام به سهام ، سهام خود را ترک کردند و فروش سهام را آغاز کردند. اگر پول هوشمند داشته باشيد ، خيلي زياده روي مي کند و بهترين قيمت را پيدا مي کند.

 

در اين زمان ، سهامداران خرداد که فکر مي کردند اين يک اصلاح قيمت است ، هنوز سهام دارند و انتظار مي رود دوباره قيمت ها را افزايش دهند. زيرا اين سرمايه گذاران از ورود و خروج ذينفعان يا پول هاي هوشمند بي اطلاع هستند و در نتيجه باعث ضرر مي شود ، اما عوامل ديگري نيز وجود دارند که با ورود و خروج پول هاي هوشمند سود کسب مي کنند.

 

لازم به ذکر است که ورود پول هوشمند به بازار چيزي است که سالي يک يا دو بار اتفاق مي افتد و چيزي نيست که به طور مداوم تکرار شود. حال ، اگر در مورد شناخت ورود و خروج پول هاي هوشمند س questionsالي داريد ، ادامه مطلب را بخوانيد.

 

شناسايي هوشمند ورود و خروج پول

اولين و مهمترين عامل در تشخيص حضور پول هوشمند اندازه گيري در يک سهام است. من که دائماً سهام را کنترل مي کنم ، ورودي يا خروجي دقيق پول هوشمند را از نظر اندازه تشخيص مي دهم. مقدار اطلاعات در واقع ميزان استفاده از آنها در يک بازه زماني خاص است ، به عنوان مثال هفتگي ، ماهانه و غيره. اين دوره در صورت استفاده از نمودار ميله اي سهام قابل مشاهده است تا تحليلگران با حجم زياد همراه با قيمت بتوانند جهت بازار را تشخيص دهند.

 

از نظر حجم معيار ، قيمت را تغيير مي دهد. به همين ترتيب ، حجم معيار آن در بازارهاي پررونق نسبتاً سنگين و در بازارهاي راکد نسبتاً کم است ، اما اگر آن را تشخيص دهيد هنوز وجود ندارد. با شناسايي يک ورودي ، شما به دانش ، مهارت و تجربه کافي نياز داريد. سهم را تشخيص دهيد.

 

دومين عارضه داشتن پول هوشمند مقايسه تعداد خريداران يا فروشندگان با حجم استاندارد آن است. اگر تعداد خريداران کمتر از حجم خريد بودجه شما را نشان مي دهد ، به اين معني است که سرمايه گذاران بزرگ سهام مي خرند و بالعکس ، به اين معني که اگر فروشندگان کمتري داشته باشند ، با سفارشات فروش بيشتري روبرو خواهيم شد. نشان دهنده خروج پول هوشمند است.

 

سومين عامل در شناسايي پول هوشمند در يک سهام ، ارزش روزانه شناخته شده آن سهام است. به اين ترتيب ، اگر ارزش اين را داشته باشيد که روزانه در بازار محدود باشيد اما در مدت زمان کوتاهي ناگهان دو برابر و سه برابر شويد ، اين نقدينگي کاهش مي يابد.

دانلود نمونه سوالات انگل شناسي


دانلود نمونه سوالات انگل شناسي

دانلود جزوه نمونه سوالات انگل شناسي بهشتي

4,900تومان

 • فرمت فايل : pdf
 • تعداد صفحات : 51
 • حجم فايل : 12 مگابايت
 • موضوع جزوه : نمونه سوالات انگل شناسي
 • نوع نوشته : تايپ کامپيوتري
 • کيفيت جزوه : خوب
 • دانشگاه : علوم پزشکي دانشگاه شهيد بهشتي
 • توضيحات اضافه : نمونه سوالات تک ياخته و قارچ شناسي
 • پاسخنامه : پاسخنامه تستي

منبع :  https://file4dl.ir/product/sample-parasitology-questions-beheshti/

ذخيره فيلم هاي دوربين مدار بسته


ذخيره فيلم هاي دوربين مدار بسته

 قطعا يکي از مهم ترين وظايف سيستم هاي مداربسته ثبت و ضبط رخدادها و وقايعي مي باشد که در آن محل به وقوع پيوسته اند. دوربين هاي نظارتي با ضبط فيلم مي توانند به حل و فصل جرائم مختلف کمک شاياني کنند و يا در مواردي ديگر با مطلع ساختن افراد از حوادث و يا رويدادهاي پيشين، آن ها را از اتفاقات پيش آمده آگاه سازند. با اين حال شايد اين سوال در ذهن شما خطور کند که تصاويري که به صورت زنده و مستقيم از دوربين مدار بسته خود مشاهده مي کنيد در چه جايي ذخيره مي شوند؟ آيا اين کار را واقعاً انجام مي دهند؟ آيا امکان مشاهده و باز پخش مجدد اين فيلم ها وجود دارد؟ سيستم هاي نظارتي چگونه مي توانند به صورت مداوم در حال ضبط تصاويري باشند که از طريق دوربين مداربسته گرفته مي شود؟ تمامي اين سوالات مباحثي هستند که ممکن است در هنگام خريد يک دوربين مدار بسته ذهن شما را درگير خود کند. در اين مقاله سعي بر آن شده تا با بررسي شيوه هاي ذخيره سازي در سيستم هاي مداربسته، به بهترين نحو ممکن سوالات شما را پاسخ دهيم، همراه ما باشيد.

ابزارها و روش هاي ذخيره سازي داده هاي دوربين مدار بسته

اطلاعات جهت ثبت، به يک دستگاه و يا سيستم ذخيره ساز نياز دارند. ذخيره سازي داده ها در واقع نوعي فناوري به حساب مي آيد که با ثبت اطلاعات ديجيتال بر روي دستگاه هاي ضبط کننده و يا حافظه هاي جانبي به وقوع مي پيوندد. ابزارهاي ذخيره سازي از جمله حافظه و دستگاه هاي ديجيتال، يکي از بخش هاي اصلي در سيستم هاي نظارتي همچون دوربين مدار بسته مي باشند که براي حفظ اطلاعات دريافتي بسيار ضروري و مصرف کنندگان همواره به آن تکيه مي کنند. راه حل هاي متنوعي براي ذخيره سازي تصاوير دوربين مداربسته Turbo HD وجود دارد که در ادامه گزينه هاي مختلفي از اين روش هاي ضبط اطلاعات را بررسي خواهيم کرد.

ذخيره سازي تصاوير به وسيله دستگاه هاي ضبط کننده دوربين مداربسته

تجهيزات ثبت کننده تصاوير در سيستم هاي نظارتي شامل دستگاه هايي از جمله DVR ، NVR و XVR ها مي باشند که هر کدام با توجه به تکنولوژي و فناوري که در ساخت آن ها به کار گرفته شده است، داراي کارکرد و ظرفيت متفاوت در ذخيره سازي هستند. هر کدام از اين دستگاه ها توانايي پشتيباني از تعدادي (در بعضي موارد محدود و در بعضي موارد نامحدود) هارد اينترنال جهت ذخيره سازي اطلاعات را دارند و در کنار اين قابليت، امکان اتصال فلش و يا هارد هاي جانبي را نيز جهت ثبت اطلاعات بيش تر فراهم آورده اند. خريد اين نوع دستگاه هاي ضبط کننده را مي توان به عنوان يکي از ابتدايي ترين روش ها جهت ذخيره اطلاعات و تصاوير دوربين مدار بسته AHD تلقي کرد. البته نکته اي که در اينجا شايان ذکر است اين مي باشد که رسانه هاي ذکر شده روشي مطمئن تر براي پرداختن به اين مسئله هستند. در ادامه همراه ما باشيد تا با کارکرد هر کدام از اين دستگاه ها در ضبط داده هاي تصويري آشنا شويم.

بيشتر بخوانيد:   هايک ويژن

دستگاه ضبط تصاوير DVR

DVR ها به عنوان يکي از رايج ترين دستگاه هاي ضبط کننده تصاوير سيستم هاي نظارتي به شمار مي روند. اين دستگاه متناسب با تکنولوژي رو به رشد دوربين مداربسته آنالوگ (Analog) مي باشد. در واقع اگر در پروژه نظارتي خود از سري دوربين هاي آنالوگ بهره مي بريد، به راحتي مي توانيد با خريد اين دستگاه که در مدل هاي متفاوت عرضه شده است، در جهت ضبط تصاوير مشاهده شده، اقدام کنيد. لازم به ذکر است که هر کدام از اين ضبط کننده ها با توجه به مدل هاي متنوعي که دارا مي باشند، از ميزان مشخصي هارد ديسک هاي داخلي پشتيباني مي کنند که با توجه به اين تنوع و ميزان پشتيباني از هارد ها، خريد اين حافظه ها به صورتي مجزا صورت مي گيرد. همچنين بر حسب نياز و دسترسي بيش تر به فضاي ذخيره سازي مي توانيد با استفاده از پورت USB که در اين دستگاه ها تعبيه شده است، از يک هارد ديسک خارجي و فلش نيز بهره بريد.

دستگاه ضبط تصاوير NVR

اين نوع از دستگاه ضبط کننده ديجيتالي، وظيفه ضبط و مديريت تصاوير ارسال شده از دوربين مدار بسته تحت شبکه (IP) را عهده دارد مي باشد. تنها وجه تمايز اين دستگاه ها نسبت به ضبط کننده هاي DVR، پشتيباني از دوربين هاي شبکه و سرعت عملکرد بهتر آن ها در ذخيره سازي تصاوير با کيفيت بالاتر است. تنها از اين دستگاه مي توانيد در صورتي استفاده نماييد که دوربين هاي نظارتي شما از نوع تحت شبکه باشند. ضبط کننده هاي NVR نيز همانند DVR ها از تعداد مشخصي هارد پشتيباني کرده و امکان اتصال فلش و يا هارد هاي اکسترنال را نيز فراهم آورده اند که با توجه به مدل هاي آن ها، اين ميزان پشتيباني مي تواند متغيير باشد.

دستگاه ضبط تصاوير XVR

با ورود سري جديدي از سيستم هاي تصويري در بستر آنالوگ (HD Analog)، دستگاه هاي ضبط کننده اي ارائه شد که علاوه بر پشتيباني از دوربين هاي آنالوگ، قابليت اتصال دوربين مداربسته تحت شبکه را نيز در آن شاهد بوديم. اين دستگاه ها نسلي جديد تري از ضبط کننده هاي تصاوير دوربين مدار بسته مي باشند که امکان ذخيره سازي تصاوير دوربين هاي آنالوگ و IP را فراهم ساخته اند.

بد نيست اين نکته را هم بدانيد:

در صورتي که مي خواهيد دستگاه شما (XVR,NVR,DVR) ذخيره سازي تصاوير را به صورتي مداوم در بازه زماني طولاني مدت انجام دهد، بايستي به سراغ سرورهاي کامپيوتري برويد. زيرا اين نوع از ضبط کننده هاي تصاوير در بهترين حالت خود از 8 هارد HDD با ظرفيت هاي 6 و 8 ترا بايت پشتيباني مي کنند.

ذخيره سازي تصاوير دوربين مدار بسته بر روي رايانه و سيستم هاي شخصي

يکي ديگر از گزينه هايي که به منظور ضبط فيلم هاي دوربين مدار بسته در اختيار داريد، استفاده از رايانه شخصي مي باشد. شما مي توانيد با توجه به بودجه اي که در اختيار داريد، يک سيستم کامپيوتري متناسب با ابعاد پروژه نظارتي خود فراهم کنيد و ضبط و ذخيره سازي فيلم هاي دوربين مداربسته را در اين نوع سيستم ها تجربه نماييد. اين روش مي تواند مشکل شما را در ذخيره سازي فايل هاي تصويري در مدت زماني بالا به بهترين نحو ممکن برطرف کند. اين فيلم ها در هارد ديسک رايانه و يا کامپيوتر ذخيره مي شوند. از آنجايي که سيستم هاي کامپيوتري، امروزه مي توانند از ميزان زيادي هارد و فضاي ذخيره سازي پشتيباني کنند، ديگر هيچ محدوديتي شامل شما در زمينه ثبت اطلاعات نمي شود. شايد بتوان گفت با افزايش قيمت تجهيزات کامپيوتري از جمله فضاهاي ذخيره سازي HDD، توان فراهم آوردن آن ها به ميزان قابل توجهي شما را دچار مشکل کند. حال بايد با توجه به گستردگي پروژه نظارتي خود اين مهم را در نظر داشته باشيد که به چه مقدار ظرفيت حافظه جهت ذخيره سازي احتياج پيدا خواهيد کرد و به منظور ضبط 24 ساعته و هر هفت روز هفته، رايانه شما مي بايست از فضاي ذخيره سازي بالايي برخوردار باشد.

 هايک ويژن

ذخيره سازي تصاوير به وسيله حافظ هاي SD Card

امروزه با رشد روز افزون تکنولوژي در سيستم هاي مداربسته تحت شبکه، شاهد به وجود آمدن روش هاي مختلفي در ضبط تصاوير دوربين مدار بسته بوده ايم. کاربران اين اختيار را دارند که با توجه به شرايط پروژه نظارتي شان که شامل تعداد دوربين ها، مختصات پروژه و ساير محدوديت ها مي شود، از شيوه هاي مختلفي در جهت ثبت تصاوير دريافتي استفاده نمايند. شرکت هاي فعال در اين زمينه، با در نظر گرفتن شرايط خاص نظارتي، دوربين هاي تحت شبکه اي طراحي نموده اند که امکان اتصال حافظه SD و ضبط تصاوير بر روي اين حافظه ها را دارند. در اين حالت کافيست که پس از نصب و تامين نمودن برق دوربين مداربسته، تنظيمات مربوط به ضبط تصاوير بر روي حافظه SD کارت را انجام دهيد. البته از اين نکته غافل نشويد که ميزان ذخيره سازي اطلاعات و تصاوير از اين طريق، به دليل ظرفيت پايين برخي از حافظه هاي SD، در بازه هاي زماني کوتاه مدت صورت مي پذيرد.

ذخيره سازي تصاوير به وسيله دوربين مداربسته در محيط ابري

ضبط و ذخيره سازي فيلم هاي دوربين مداربسته در فضاي ابري گزينه اي است که مي تواند در کنار هزينه بالايي که در بر دارد مورد استفاده قرار گيرد. اين روش مدرن در ذخيره سازي فايل ها و اطلاعات، در ميان کاربران جهاني به محبوبيت بالايي دست يافته است. فضاي ابري، در واقع يک بستر ذخيره سازي داده مي باشد که اين امکان را براي شما مهيا مي سازد که بدون هيچ گونه دستگاه ذخيره ساز فيزيکي و تنها از طريق اينترنت فايل هاي خود را بر روي فضاي ذخيره سازي مجازي ذخيره نماييد. از مزاياي بارز اين روش ذخيره سازي، مي توان به قابليت دسترسي به اطلاعات از هر کجاي دنيا، تنها با مراجعه دوباره به سرور مورد نظر از طريق اينترنت اشاره کرد. ميزان فضاي ذخيره سازي در فضاي ابري کاملا به نياز شما بستگي دارد که مي توانيد اين فضاهاي ذخيره سازي را از شرکت هاي گوناگوني که در اينترنت در اين زمينه خدمات رساني مي کنند، با هزينه هاي مختلف خريداري نماييد. البته بايد به اين نکته توجه داشت که ثبت و ذخيره سازي تصاوير دوربين هاي آنالوگ در محيط ابري، تنها با اتصال آن ها به دستگاه هاي XVR ممکن مي شود و در دوربين مدار بسته تحت شبکه با استفاده از ضبط کننده هاي NVR مي توان به اين مهم دست يافت.

اهميت ذخيره سازي تصاوير دوربين هاي مدار بسته

محافظت و نگه داري از اطلاعات به واسطه عناصر ذخيره سازي همچون هارد و فضاي ابري، از مهم ترين چالش هاي اين نوع سيستم ها به شمار رفته که همواره از اهميت بالايي برخوردار بوده اند. ما با دستيابي به اطلاعات تصويري ذخيره شده مي توانيم جهت شناسايي مجرمان و يا بررسي ساير جرايم و حوادث اقدام به عمل آوريم. در واقع اين اطلاعات به طور کل مي توانند در بسياري از موارد، کارساز و مفيد باشند و نقش مهمي را ايفا کنند. لازم به ذکر است که در سال هاي متمادي، پيشرفت فناوري در اين زمينه سبب شده است تا شاهد رويکردهاي متفاوتي در ضبط تصاوير سيستم هاي نظارتي باشيم. پيدايش و دستيابي به حافظه ها و روش هاي مختلف جهت ثبت و ضبط اطلاعات، روند ذخيره سازي را تا حد چشمگيري آسان کرده است. در همين راستا جهت ثبت اطلاعات خود مسير سخت و يا دشواري را پيش رو نداريد و تنها با جمع آوري مقداري اطلاعات مي توانيد چگونگي و نوع ذخيره سازي فايل ها و اطلاعات خود را در اين نوع سيستم ها مشخص نماييد.

5 عاملي که ظرفيت ذخيره سازي هاردديسک سيستم را تعيين مي کنند:

1. حجم و تعداد هارد مهمترين عامل در مدت زمان ضبط دوربين مداربسته

مهمترين عامل در توانايي ذخيره سازي دوربين هايک ويژن ظرفيت هارد ديسک(ها) است. هيچ دستگاه DVR يا NVR اي در دنيا همراه با حافظه داخلي فروخته نمي شود و شما بايد براي آنها به صورت جداگانه هارد ديسک خريداري کنيد. هرچه تعداد و ظرفيت هارد ها بيشتر باشد سيستم زمان بيشتري تصاوير را ذخيره مي کند.

2. تعداد دوربين ها

اگر شما فرضا يک هارد 4 ترابايت و 6 عدد دوربين داشته باشيد مدت يک هفته (فرضي) ضبط مي کند ولي اگر تعداد دوربين ها دوبرابر شود به هاردي با ظرفيت بالاتر نياز خواهيد داشت. پس هرچه تعداد دوربين ها بيشتر شود به تعداد هارد با ظرفيت بيشتري نياز خواهيد داشت.

3. کيفيت دوربين ها

دوربين هاي هايک ويژن داراي کيفيت تصويرهاي مختلفي مانند HD، FULL HD، 4K و … هستند که انتخاب هر کدام از آنها در ميزان فضايي که از هارد اشغال مي کنند تاثيرگذار است. براي مثال اگر شما ده عدد دوربين HD هايک ويژن با هاردي با ظرفيت مشخص داشته باشيد و چنانچه براي مثال مدت زمان ذخيره سازي آن تا يک ماه باشد اين مدت در مورد دوربين هاي FULL HD به کمتر از يک ماه کاهش مي يابد. پس هرچه کيفيت و رزولوشن دوربين هايک ويژن بيشتر باشد طبيعتا فضاي ذخيره سازي شما هم زودتر پر مي شود.

4. حالت ضبط

دستگاه هاي DVR هايک ويژن داراي حالت هاي ضبط متفاوتي هستند. متداول ترين حالت ضبط حالت Continues يا مداوم است که به صورت بي وقفه ضبط مي کند. حالت ديگر حالت Motion Detection هايک ويژن است. دستگاه در اين حالت زماني شروع به ضبط مي کند که از جلوي دوربين شيء متحرکي عبور کند. طبيعتا در اين حالت به خاطر اينکه ضبط در زمان هاي ورود شيئ متحرک انجام مي شود، فضاي ذخيره سازي ديرتر تمام مي شود، به ويژه اگر دوربين در محيط هايي با رفت و آمد محدود نصب شده باشد.

5. تعداد فريم در ضبط

همانطور که مي دانيد هر يک ثانيه تصوير زنده از 25 فريم تشکيل شده است. در تنظيم نحوه ضبط DVR هايک ويژن تعداد فريم ها را بر روي 15 فريم در هر ثانيه مي گذارند. زيرا هرچه تعداد فريم ها بيشتر باشد فضاي بيشتري را اشغال خواهند نمود.

بيشترين مدت زمان ذخيره سازي در کدام مدل از دستگاه‌هاي DVR و NVR هايک ويژن است؟

بالاترين مدت زمان ذخيره سازي در NVR هاي سري 9600 هايک ويژن است. اين دستگاه ها قدرتمند ترين سري NVRهاي هايک ويژن هستند که داراي قابليت هاي پيشرفته اي همچون RAID، پشتيباني از ويژگي هاي هوشمند مانند تشخيص چهره، پلاک خواني و … هستند. اين دستگاه ها قابليت پشتيباني از 16 عدد هارد با ظرفيت 6 ترابايت را دارند

تي وي تي 

خروجي گرفتن از فيلم هاي ضبط شده دوربين مداربسته روي فلش يا هاردديسک

براي خروجي گرفتن از فيلم هاي ضبط شده دوربين مداربسته يوني ويو بر روي فلش يا هاردديسک، ابتدا در صفحه ي اصلي دستگاه کليک راست کرده و گزينه ي Menu را انتخاب کنيد.

6exc_z9.jpg

 

در مرحله ي بعدي بر روي گزينه ي Back up و سپس گزينه ي Recording کليک کنيد.

دوربين هاي مدار بسته مورد نظر را انتخاب کنيد.

اکنون حالت بازبيني مورد نظر را انتخاب کنيد:

 • Normal Type: ضبط براساس تنظيم دستي يا خودکار
 • Type Event: ضبط براساس تغييري در تصوير مانند حرکت، نور و ...
 • VCA Type: ضبط بر اساس تشخيص چهره
 • File Type: ضبط بر اساس تصاوير قفل شده و قفل نشده در Live View

تاريخ و ساعت شروع ضبط را وارد کنيد.
اکنون تاريخ و ساعت پايان ضبط را وارد کنيد.
با کليک بر روي Search فيلم هاي ضبط شده در زمان مورد نظر شما نمايش داده خواهد شد.

 

 

 

در پنجره جديد دوربين مداربسته تحت شبکه، روز و زمان هاي ضبط شده، نمايش داده مي شوند.
اکنون بر روي Backup و يا براي ذخيره همه موارد يافت شده Backup All کليک کنيد.

 

 

 

در صفحه ي جديد حافظه خارجي متصل به دستگاه، به شما نمايش داده مي شود.

با انتخاب Backup فايل هاي شما بر روي حافظه خارجي (فلش و يا هاردديسک) ذخيره مي شوند.

 

 

 

دانلود فيلم The Last Stand 2013


دانلود فيلم The Last Stand 2013

prw2_z11.jpg

فيلم آخرين ايستگاه با بازي آرنولد شوارتزنگر داستان رييس کارتل مواد مخدر تحت تعقيب پليس است که ميخواهد با يک ماشين سوپر اسپرت تقويت شده از مرز آمريکا عبور کند و به مکزيک برود و در مسير گذرش از شهر کوچکي بايد عبور کند که کلانتر شهر مامور قديم پليس است که براي آرامش بيشتر به اين شهر کوچک امده و حالا بايد دست تنها با او مقابله کند….

 

اطلاعات تکميلي فيلم The Last Stand 2013 :

کارگردان : Jee-woon Kim

نويسنده ها : Andrew Knauer

بازيگران : Arnold Schwarzenegger, Forest Whitaker, Johnny Knoxville

کشور : USA

زبان : English

تاريخ انتشار : ?? January 2013 (USA)

شناخته شده به اسم : The Last Stand

لوکيشن فيلمبرداري : Bosque Farms, New Mexico, USA

کمپاني سازنده : Di Bonaventura Pictures

 

Box Office فيلم The Last Stand 2013 :

بودجه فيلم : $??,???,??? (estimated)

هفته اول ايالت متحده : $?,???,???, ?? January 2013

Gross USA: $12,050,299

Cumulative Worldwide Gross: $48,330,757

 

فيلم آخرين مقاومت به کارگرداني کيم جي-وون در سال ???? ساخته شده است. اين فيلم محصول کشور آمريکا و در ژانر اکشن و هيجان انگيز مي‌باشد. در اين فيلم آرنولد شوارتزنگر، جاني ناکسويل، فارست ويتاکر، رودريگو سانتورو، جيمي الکساندر، لوئيس گازمن، ادواردو نوريگا، پيتر استورماره، زک گيلفورد , جنسيس رودريگز به هنرمندي پرداخته‌اند.

https://upnod.tv

15دليل اصلي طلاق


15دليل اصلي طلاق

 

در زمان هاي گذشته زندگي مشترک افراد دوام و پايداري بيشتري داشت ، طلاق و طلاق توافقي را در کمتر در ميان زوجين مشاهده مي کرديم. در عصر حاضر به دليل عوامل مختلفي مانند مشکلات اقتصادي، شيوع بيماري هاي رواني، عوامل تحريک کننده ناشي از شبکه هاي اجتماعي و... طلاق متاسفانه بيشتر از گذشته صورت مي گيرد. خصوصا زوجيني که بيشتر در معرض نگراني هاي مشکلات مالي بوده و عدم سازگاري با يکديگر دارند. حتي مشاهده شده همسراني هم که بسيار سازگار بودند دست به طلاق زده اند.

اکنون اين سوال در ذهن شما پديد مي آيد که چرا زندگي به طلاق منجر مي شود. در ادامه اين مطلب دلايل عمده صورت گرفتن اين اتفاق تلخ را بيان کرده ايم. با اين حال شايد اين ويژگي ها را افراد زيادي داشته باشند که البته تا الان خوشبختانه زندگي خوشي دارند، اما بهتر است که عوامل زمينه ساز طلاق هستند را شناخت، تا بتوان ديد بهتري به زندگي پيدا کرد.

1-ازدواج زودهنگام

 

افرادي که در اوايل دوران جواني خود، زندگي مشترک را آغاز مي کنند، بيشتر از ديگران در معرض طلاق هستند. شايد ازدواج با همکلاسي دوران مدرسه و دانشگاه، بسيار خوشايند باشد، اما حقيقت امر اين است که ازدواج هاي صورت گرفته در سنين بيست و چند سالگي به بالا، دوام بيشتري دارند. طبق تحقيقات صورت گرفته، افرادي که تا 25 سالگي ازدواج نکرده اند، 24درصد کمتر خود را با خطر طلاق روبه رو کرده اند.

2-ازدواج سابق

 

طبق تحقيقات، احتمال طلاق با هر بار ازدواج بيشتر مي شود. بدين ترتيب ازدواج هاي دوم و سوم بيشتر با خطر طلاق مواجه هستند. عمده افراد فورا پس از طلاق و قبل از اينکه کاملا از ازدواج اول و شکست هاي روحي آن فارغ شوند، مجددا وارد رابطه جديدي مي شوند. بعضي افراد هم البته براي حفظ و تداوم ازدواج دوم خود به خاطر نبود يک خانواده منسجم، با مشکل مواجه مي شوند.

3-کمبود عقايد مذهبي

 

ايمان نقش پررنگي در جلوگيري از طلاق دارد. بر اساس تحقيقات، به اثبات رسيده است که طلاق در ميان زن و شوهرهايي که هر دو مذهبي بوده اند، نسبت به ساير افراد کمتر اتفاق افتاده است. اضافه بر اين، زوجيني که عقايد ديني و مذهبي يکساني دارند در مقايسه با زوج هايي که عقايد متفاوت از هم دارند، کمتر دچار طلاق مي شوند.

4-مسائل و مشکلات مالي

 

مسائل و مشکلات مالي خود نيز يک دليل براي افزايش آمار طلاق است. زوجيني که در زندگي خود زير قرض و بدهي مي روند، نسبت به طلاق نزديکتر هستند. در حالت کلي ميتوان گفت که رابطه مستقيمي ميان ماديات و نشاط افراد وجود دارد. زوجيني که هميشه در فکر اين هستند که چه چيزي را بايد تهيه کنند و يا براي کدام چيز صبر کنند، در مقايسه با افرادي که مشکل مالي چنداني ندارند، کمتر حس شادابي و نشاط مي کنند. نکته تاسف بار اين است که براي راهنمايي افراد و خانواده هايي که مشکلات مالي عديده دارند و با آن دست و پنجه نرم مي کنند، منابع آگاه کننده و مشاوره اي چنداني وجود ندارد. اگر زوجين در طول يک هفته يک بار به خاطر مشکلات مالي با يکديگر جر و بحث مي کنند، طبق تحقيقات 30درصد بيشتر با طلاق مواجه هستند.

5-داشتن فرزند زياد خصوصا چندقلو

 

با اينکه فرزندان شيريني زندگي هستند، اما خانواده هايي که با وجود فرزند چندقلو مجددا به فکر بچه دار شدن هستند، بايد توجه کنند که زندگي آنها به مشکل خواهد خورد. زيرا فرزندان چندقلو نيازمند انرژي و وقت و هزينه بيشتري هستند. بسياري از خانواده هاي داراي فرزند چند قلو، در آينده مشکلات مالي زيادي را متحمل شده و نهايتا زندگي آنها از هم پاشيده خواهد شد.

6-ميزان تحصيلات

 

با اينکه ميزان تحصيلات ، براي زندگي مشترک دوام و پايداري به ارمغان نمي آورد، اما طلاق در خانواده هايي که از لحاظ سطح تحصيلي در مرتبه بالاتري هستند، کمتر رواج دارد. زوجيني که به سبب تحصيلات خود درآمد دارند و در زندگي خود امکانات بيشتري دارند، ازدواج راضي کننده اي نزد خود هم خواهند داشت. همچنين زنان تحصيل کرده بيشتر تمايل دارند که شوهر آنها فردي همسطح و يا بالاتر از آنها در تحصيلات باشد.

7-نبود آموزش هاي کاربردي

 

مشاوره هاي پيش از ازدواج هم در کاهش آمار طلاق موثر هستند. در اين جلسات مشاوره، راهکارهاي حل مشکلات احتمالي در زندگي مشترک بيان مي شود و براي حل مشکلاتي که در آينده ممکن است در زندگي زناشويي به وجود بيايند هم الزامي است. اما اغلب زوجين نسبت به شرکت در جلسه هاي مشاوره قبل از ازدواج چندان جدي نيستند، که اين خود مي تواند روند طلاق را صعودي تر از قبل کند.

8-طلاق پدر و مادر

 

عمده کودکان طلاق ، نسبت به ساير کودکان در ازدواج خود با مشکلات بيشتري مواجه هستند. اگر يکي از زوجين، کودک رشد يافته در خانواده طلاق باشد، 50درصد احتمال آنکه زندگي سرانجام جدايي داشته باشد، بيشتر است. همچنين احتمال طلاق در زوجيني که هردوي آنها فرزند طلاق هستند، بسيار زياد است.

9-اختلاف سني زياد

 

از گذشته تاکنون علامت سوالي در ذهن همه وجود داشته که اختلاف سني هم مي تواند زندگي زوجين را به طلاق بکشاند؟ اين سوال پاسخ منفي دارد چرا که بر اساس بررسي هاي صورت گرفته، مناسب ترين اختلاف سني در ازدواج اين است که شوهر 2 تا 10 سال از همسر خود بزرگتر باشد. آمار طلاق در چنين حالاتي کمتر از زماني است که اختلاف سني بيشتر از 10 سال است يا زن بزرگتر از مرد است.

10-خيانت و پيمان شکني

 

در مورد خيانت همسر در ازدواج هم بررسي هاي زيادي صورت گرفته است که البته به آمار دقيق منتهي نشده است. چيزي که مشخص است اين است که اين آمار بسيار نگران کننده و تاسف بار است. البته در حالت کلي خيانت ميان زوجين متاهل کمتر از زوج هاي با رابطه زياد و يا رابطه هاي بدون ازدواج، صورت مي گيرد. البته خيانت با توجه به سنين و ميزان آگاهي طرفين نيز، داراي جنبه هاي زيادي است. طبق مطالعات، زوج هاي باسابقه و مسن و آموزش ديده، بيشتر از سايرين نسبت به زندگي خود دلسوزي داشته و به پيمان خود پايبند هستند.

البته خيانت در برخي موارد عامل اصلي طلاق تلقي نمي شود، زيرا همسران خائن عمدتا مي توانند يکديگر را توجيه کرده و براي مدتي هم که شده اين مشکل را به تعويق بيندازند. خيانت زماني شکل مي گيرد که اعتمادي وجود نداشته باشد. اينگونه رابطه طرفين اختلال هايي را خواهد داشت. علاوه بر اين شخصي که نسبت به او خيانت شده به خاطر حس طردشدگي از سوي همسرش، به رفتارها و حالات خشونت بار روي آورده که اين کار در واقع نمک بر زخم رابطه آنها مي پاشد.

11-مشکلات جنسي

 

مشکلات جنسي گاهي دليل اصلي طلاق هستند و البته که در برخي موارد هم تاثير غيرمستقيمي بر طلاق دارند. به اين شکل اول به خاطر مشکلات و ناسازگاري هاي جنسي يکي از زوجين به خيانت دست زده و سپس آتش خيانت شعله ور شده ناشي از ناسازگاري جنسي، زندگي آنها را تباه کرده و طلاق رخ مي دهد. اغلب افراد خيانت کننده، دليل خيانت خود را همين مورد عنوان مي کنند.

متاسفانه زوج هايي که از لحاظ جنسي با يکديگر ناسازگار هستند، مشکلدار مي شوند. در اين حالت يکي از طرفين حس مي کند تحت فشار قرار دارد در حالي شخص مقابل او احساس بي اعتنايي و بي توجهي نسبت به شريک زندگي خود دارد. گاها هم اين اتفاق زماني اتفاق مي افتد که از ازدواج زوجين مدت مديدي گذشته و آنها احساس مي کنند که زندگي آنها ديگر آن شور و نشاط قبل را ندارد. بسياري از طلاق ها که پس از گذشت سالها از زندگي مشترک صورت مي گيرد، ممکن است نشات گرفته از همين دليل باشد.

12-اعتياد

 

در بيشتر موارد اعتياد به خودي خود در زندگي مشکل درست نمي کند، بلکه اثرات مخرب آن زندگي را به نيست و نابودي مي کشد. مثلا فردي که معتاد است به سبب اعتياد ممکن است دروغ بگويد و يا دزدي کند، لذا از لحاظ قانوني رفتار او مشکل دارد. اينگونه حالات، فشار روحي و رواني روي زوج مقابل را زياد مي کنند. البته که برخي مي توانند با اعتياد همسر خود مدارا کنند و از آنها حمايت کنند، اما برخي هم به دليل اهتمام ورزي به سلامت خودشان هم که شده، ميل به طلاق دارند. در سال 2014 در اين باره تحقيقاتي صورت گرفت که نتايج آن بسيار نااميدکننده بود که البته چيزي غير اين هم انتظار نمي رفت. در اين تحقيقات يافت شد که آمار طلاق در افراد معتاد به الکل 15.5 درصد است که خود آمار زيادي محسوب مي شود.

13-مشکلات روحي و رواني

 

طبق آمار، طلاق در خانواده هايي که يکي از همسران يا هردوي آنها افسردگي و استرس داشته و يا مشکلات روحي و رواني دارند، بسيار شايع است. مشکلات رواني مي تواند نشات گرفته از اعتياد و يا اختلالات دوقطبي باشد. در تحقيقات به اثبات رسيد که 90درصد ازدواج هايي که يکي از زوجين از اختلال قطبي رنج مي برد، سرانجامي جز طلاق نخواهد داشت. با اينکه در رابطه با ساير بيماري هاي رواني آمار کمتري را شاهد هستيم، اما باز هم آمار طلاق در ميان آنها رشد زيادي دارد. بر اساس مشاهدات انجام شده در هند، 42درصد ازدواج هايي که در آن يکي از زوجين دچار بيماري شيزوفرني است، به طلاق ختم مي شود.

مثل اعتياد، بيماري هاي رواني هم هم عامل اصلي طلاق نيستند، بلکه حالاتي که از اين بيماري ها پديد مي آيد، راه به طلاق دارد. مثلا افرادي که اختلال دوقطبي دارند بيشتر از بقيه افراد حملات فيزيکي و خشونت بار دارند. اينگونه اين افراد و به علاوه آنها مبتلايان به افسردگي بيشتر به همسران خود خيانت مي کنند.

14-اختلاف عقيده در تربيت فرزندان

 

اکثر والدين درباره تربيت فرزندان و پرورش آنها اختلاف نظر پيدا مي کنند. البته برخي موارد نيز قبل از اينکه چنين اختلافاتي شکل بگيرد، طلاق مي گيرند و به همين راحتي تربيت و پرورش فرزندان را با چالش هايي رو به رو مي کنند. پس بهتر است قبل از ازدواج در مورد انتظارات خود درباره تربيت کودکان مفصلا با يکديگر بحث و تبادل نظر کنند چرا که ممکن است زندگي آينده آنها به احتمال زياد مسير طلاق را در پيش بگيرد.

15-شبکه هاي اجتماعي

 

شبکه هاي اجتماعي نيز در طلاق دخيل هستند. در سال 2015 تحقيقي به همين منظور صورت گرفت و نتيجه اينگونه حاصل شد که از هر 7 ازدواج يک ازدواج به خاطر اعتياد همسر به شبکه هاي اجتماعي به طلاق ختم مي شود. در اين تحقيق از هر 4 نفر، يک نفر اذعان داشت که حدودا هفته اي يکبار مجادله هاي خانوادگي آنها مربوط به شبکه هاي اجتماعي است. با اينکه شايد اين يکي از دلايل اصلي طلاق نباشد، اما با اين حال دعواهاي صورت گرفته به خاطر همين موضوع مي تواند زمينه طلاق را مهيا کند.

شانس خود را بيازماييد

چنانچه در زندگي مشترک، مشکلاتي داريد که ممکن است شما را به طلاق مشتاق کند، اگر فکر مي کنيد که مي توانيد اين مشکلات را با گفت و گو و صحبت حل و فصل کنيد، حتما اين کار را بکنيد. اين که چه قدر موفق خواهيد بود مهم نيست، مهم آن است که تلاش خود را در بيشترين حد ممکن به کار بسته ايد. روش هايي هستند که با استفاده از انها مي توانيد پايه و اساس زندگي خود را مستحکم تر کرده و زندگي مشترک خود را از خطرات طلاق در امان بداريد.

با همه اينها اگر عزم جدي براي طلاق داريد و رابطه شما به بن بست طلاق رسيده است، حتما به دنبال يک مشاور خوب و معتمد باشيد. در طلاق هدف اين است که مسالمت آميز و با صلح اين رابطه ختم شود چرا که طرفين رابطه دچار مشکلات و صدمات روحي کمتري شوند.

جهت دريافت مشاوره طلاق و طلاق توافقي  با مشاوران مجرب گپچه با ما در ارتباط باشيد.

 

منبع: گپچه

 

  عناوين مطالب پربازدید